Echipa

DIRECTOR:

  • PhD, RN, MNSc Doina Carmen Mazilu

mazilu.carmen@oammrbuc.ro

Aria de interes științific: EBHC, Leadership, comunicare, politici și programe de sănătate, managementul calității îngrijirilor de sănătate, educație medicală continuă, legislație medicală, managementul durerii, planul de îngrijire, îngrijirea pacientului critic, îngrijirea pacientului cu afecțiuni urologice


DIRECTOR ADJUNCT:

  • RN, MNSc Corina Gagiu

corina.gagiu@oammrbuc.ro

Aria de interes științific: sănătate mintală, asistență medicală psihiatrică, boli mintale severe, dependență


PERSONAL

 

  • RN, MNSc Mariana Zazu

mariana.zazu@oammrbuc.ro

Aria de interes științific: EBCH, managementul riscurilor, managementul durerii, managementul plăgilor, managementul calității îngrijirilor de sănătate, politici și programe de sănătate, medicină transfuzională, îngrijirea pacientului critic, planul de îngrijire, educație medicală continuă, dezvoltare durabilă


  • RN, MNSc Viorica Nedelcu

viorica.nedelcu@oammrbuc.ro

Aria de interes științific: EBCH, igiena mâinilor, prevenirea și controlul infecțiilor, îngrijirea pacientului cu afecțiuni cardiovasculare, îngrijirea pacientului critic, planul de îngrijire, managementul riscurilor, educație medicală continuă


  • RN, MNSc Claudia Dobre

claudia.dobre@oammrbuc.ro

Aria de interes științific: educație medicală, managementul escarelor, managementul riscului, prevenirea și controlul infecțiilor, îngrijirea pacientului cu afecțiuni neurologice


  • M, MNSc Daniela Stan

daniela.stan@oammrbuc.ro

Aria de inters științific: sănătatea mamei și copilului, îngrijirea pacientei din obstetrică-ginecologie, educație pentru sănătate, educație medicală continuă, îngrijirea pacientei cu diabet gestațional, îngrijirea pacientei cu HTA gestațională


  • PhD, MD Florentina Ligia Furtunescu

ffurtunescu@gmail.com

Aria de inters științific: sănătate publică, epidemiologie, politici și programe de sănătate și gestionarea serviciilor de sănătate


  • RN, MNSc Ana Maria Daniela Roșu

ana.rosu@oammrbuc.ro

Aria de inters științific: medicină comunitară, educație medicală continuă


  • RN, MNSc Oana Otilia Niculiță

motilia24@yahoo.com

Aria de inters științific: îngrijirea pacientului cu mucozită orală, educația medicală continuă, educație pentru sănătate, îngrijirea pacientului cu leucemie, managementul riscului


  • RN Elena Gorgonețu

elena.gorgonetu@oammrbuc.ro

Aria de inters științific: managementul riscului în blocul operator, educație medicală continuă, reatestarea asistenților medicali